Eismo saugumo sistema

Avarinė perspėjimo sistema MOBILEYE

Išankstinio įspėjimo sistema (angl. Advanced warning system - AWS) - MOBILEYE - intelektuali vairuotojo pagalba kelyje, suteikianti maksimalų saugumą keliuose ir grįžimą namo be incidentų. Skirta informuoti apie potencialiai pavojingas situacijas kelyje, Mobileye nepakeičia įprastų vairuotojo funkcijų ir nesumažina poreikio išlikti budriems ir atsargiems už vairo. Visos saugaus vairavimo taisyklės, taip pat teisiniai reikalavimai ir kelių taisyklių laikymasis nėra atšaukiamas. 

 

Mobileye ne automatizuota variklinių transporto priemonių kontrolės sistema , ne autopilotas. Mobileye yra skirta suteikti vairuotojams informaciją apie avarinę situaciją ir iš anksto informuoti apie ją. Mobileye nedalyvauja automobilio valdyme ir neturi įtakos, pavyzdžiui, stabdžių ir vairo sistemoms. Tiesiog sistema Mobileye niekada nemiega, neišsiblaško ir visada ieško kelyje potencialių pavojų tuo metu, kai mes atitraukę dėmesį dėl kokios nors priežasties.  Daugiausia nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl neatidumo, kai vairuotojas nukreipia žvilgsnį nuo kelio. Trikdžių priežasčių gali būti daug: mobilusis telefonas, garso sistema, keleiviai, ir daugelis kitų. Per kelias sekundes, kai vairuodami pažvelgiame į šoną, atsakome į skambutį, skaitome ar rašome SMS, keičiame radijo stoties dažnį, automobilis priešais mus gali sulėtėti ar visai sustoti ir mes nebeturime laiko sustoti. Šios pirmos sekundės dalys yra kritinės. Štai čia ir praverčia Mobileye. Sistema stebi Jūsų automobilio trajektoriją ir jums pasakys apie galimas avarines situacijas metu, šiais atvejais:

Jei vairuotojas nesilaiko būtino atstumo iki priekyje važiuojančio transporto;

Jei priekinis automobilis dramatiškai sulėtėjo;

Jei rikiuojatės iš savo eismo juostos neįjungę posūkio signalo.

Mobileye AWS sistema nenaudoja radijo bangų, optinio, lazerinio ar kito spinduliavimo šaltinio. Sistema analizuoja vaizdą iš vaizdo kameros, tada su specialios programinės įrangos pagalba yra nustatomos sąlygos, pažeidžiančios nustatytą išlaikyti atstumą, arba trajektoriją. Kaip minėta pirmiau, Mobileye neatleidžia nuo pareigos laikytis eismo taisyklių vairuotojui ir kitiems eismo dalyviams, vairuoti nepaisant kelių eismo saugumo taisyklių. Sistema, tai protingas prietaisas padedantis vairuotojui laiku atkreipti dėmesį į kritinę situaciją, kuri gali atsirasti kelyje ir siekianti užkirsti kelią įvykiui, kai dar nėra jokių reakcijos veiksmų.